Yerel

02/05/2023
Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hız kesmeden yürütülen ve depreme dayanıksız binaların yıkımıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri, meyvelerini vermeye başladı. Üsküdar Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde geliştirilen ve kısa sürede tamamlanan Erguvan Evleri projesinde teslim aşamasına geçildi. Tamamlanan projenin hak sahipleri tapularına kavuştu.
27/04/2023
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Bugüne kadar yaptığımız her çalışmada milletimizin güvenliğini, refahını düşündük! Biz canımızı dişimize katarak şehirlerimizi kalkındırmak için uğraşırken, hala birileri depremin siyasetini yapıyor.’’ dedi. 
08/04/2023
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘’İstanbul'a yenilikçi ve uygulama temelli 20 merkez kuruyoruz. Bu merkezlerde hem yazılım eğitimleri vereceğiz, hem de gençlerimizin yazılımcı olarak çalışmalarını sağlayacağız. Bu program için 125 milyon TL kaynak ayırdık.’’ dedi. 
27/02/2023
Eyüpsultan Belediyesi, deprem bölgesinden Eyüpsultan’a gelerek burada ikamet eden yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalan ailelere destek olmaya devam ediyor.
20/02/2023
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve çalışma arkadaşları Kahramanmaraş ve Elbistan Merkezli depremlerin ardından Şile olarak  birlik ve beraberlik içerisinde  gerçekleştirdikleri yardım kampanyası organizasyonu sayesinde Şile İlçesi olarak çok sayıda yardım tırları bölgeye sevk edildi.
18/02/2023
Sincan Belediyesi, asrın felaketinin ilk saatlerinde acil yardım ekipleri ile bünyesindeki hayvan ambulanslarını da asrın felaketinin yaşandığı illere göndererek depremden zarar gören hayvanların yaralarını sardı.
13/02/2023
Deprem haberi duyulur duyulmaz ilk olarak arama kurtarma ekiplerini deprem bölgesine sevk eden Üsküdar Belediyesi diğer ihtiyaçlar için de seferber olmuş durumda. Arama kurtarma ekiplerinin ardından sorumluluk alanı olan İskenderun’a mobil aşevi kuran Üsküdar Belediyesi bölgede büyük ihtiyaç olan seyyar tuvalet ve lavabo üretimine de başladı.  Yardım toplama kampanyasını da farklı bir boyuta taşıyan belediye, İstanbul’a gelen depremzedelerin ihtiyaçları için hareke geçti.
09/02/2023
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için trafiğe çıkış yasağı bulunan motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışlarına izin verileceğini duyurdu.
08/02/2023
Üsküdar Belediyesi Türkiye’yi yasa boğan yüzyılın felaketi depremin ardından bölgeye yapılacak yardımlar ve arama kurtarma ekipleri için hızla harekete geçti. Depremin birinci günü arama ve kurtarma ekiplerini oluşturan Üsküdar belediyesi 21’i arama kurtarma, 14’ü ise teknik ekip olmak üzere 75 kişilik personeli hızlıca deprem bölgesine sevk etti. Ekipler AFAD tarafından Üsküdar Belediyesi’nin sorumluluk alanı olarak belirlediği İskenderun ilçesine yönlendirildi. Ayrıca 25 kişilik teknik ve lojistik personel de yarın sabah (09.02.2023) yardım TIR’larıyla yola çıkacak
30/12/2022
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Nazilli’de bir restoranda gaz sıkışmasından dolayı meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı. Başkan Ömer Günel mesajında, “Yeni yıl öncesi aldığımız haber bizi derinden üzdü. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum” dedi.