Yerel

27/07/2023
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin atıl durumdaki tarım arazilerinin üretime kazandırılması projesinde hasat işlemlerine başlandı. Çiftçiye ve hayvan üreticilerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, başlattığı yeni uygulama ile birlikte hasat edilen buğdayı un olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
20/07/2023
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın üretime destek projeleri kapsamında belediye arazilerinden elde edilen 50.000 bin balya saman hayvancılara dağıtmaya devam ediyor. Silivri Belediyesi bu destekle üreticilere doğrudan 2,5 milyon TL destek vermiş olacak.
28/06/2023
Üsküdar Belediyesi 2500 koyundan oluşan rekor kurban kesimiyle 50 ton kurban eti dağıtarak ihtiyaç sahibi 10 binden fazla ailenin yüzünü güldürdü. Üsküdar Belediyesi deprem bölgesine de özel araçlarla tonlarca kurban eti gönderdi.
09/06/2023
İstanbul Valiliği, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi Final müsabakası nedeniyle bazı yolların kapanacağını duyurdu. 
02/05/2023
Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hız kesmeden yürütülen ve depreme dayanıksız binaların yıkımıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri, meyvelerini vermeye başladı. Üsküdar Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde geliştirilen ve kısa sürede tamamlanan Erguvan Evleri projesinde teslim aşamasına geçildi. Tamamlanan projenin hak sahipleri tapularına kavuştu.
27/04/2023
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Bugüne kadar yaptığımız her çalışmada milletimizin güvenliğini, refahını düşündük! Biz canımızı dişimize katarak şehirlerimizi kalkındırmak için uğraşırken, hala birileri depremin siyasetini yapıyor.’’ dedi. 
08/04/2023
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘’İstanbul'a yenilikçi ve uygulama temelli 20 merkez kuruyoruz. Bu merkezlerde hem yazılım eğitimleri vereceğiz, hem de gençlerimizin yazılımcı olarak çalışmalarını sağlayacağız. Bu program için 125 milyon TL kaynak ayırdık.’’ dedi. 
27/02/2023
Eyüpsultan Belediyesi, deprem bölgesinden Eyüpsultan’a gelerek burada ikamet eden yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalan ailelere destek olmaya devam ediyor.
20/02/2023
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve çalışma arkadaşları Kahramanmaraş ve Elbistan Merkezli depremlerin ardından Şile olarak  birlik ve beraberlik içerisinde  gerçekleştirdikleri yardım kampanyası organizasyonu sayesinde Şile İlçesi olarak çok sayıda yardım tırları bölgeye sevk edildi.
18/02/2023
Sincan Belediyesi, asrın felaketinin ilk saatlerinde acil yardım ekipleri ile bünyesindeki hayvan ambulanslarını da asrın felaketinin yaşandığı illere göndererek depremden zarar gören hayvanların yaralarını sardı.